SETKÁNÍ S LAUREÁTEM NOBELOVY CENY

Stále na sobě pracuji

V roce 2014 měla jedinečnou možnost, setkat se s nositelem Nobelovy ceny za medicínu, s úžasným profesorem Louisem J. Ignarrem. Díky tomuto člověku, který je od roku 2003 součástí vědeckého poradního sboru společnosti Herbalife, jsme si všichni mohli plnými doušky vychutnat nejen skvělé školení z oblasti medicíny, ale i ohromný pocit z osobního setkání. Jeho charisma a energie, která z něj doslova sálala, to byl opravdu nezapomenutelný zážitek.

Doktor Louis Ignarro

obdržel Nobelovu cenu v roce 1998 za vědecký objev století v oboru lékařství. Jeho výzkum se týkal vlivu OXIDU DUSNÉHO na lidský organismus a nemoci spojené např. s kardiovaskulárním onemocněním, Erektilní dysfunkcí, cukrovkou, RS, Alzheimerovou chorobou aj. Je založen na konstatování, že oxid dusnatý si tělo dokáže vyrobit samo pouze z vhodné stravy, potravinových doplňků a z přiměřené fyzické aktivity. Více zajímavostí a informací vám přineseme v článku, který se bude touto tématikou zaobírat podrobněji. Již brzy na blogu centra Radosti

Neustále na sobě pracuji

Já vám chci spíše přiblížit atmosféru daného setkání a také to, jak člověk na sobě musí neustále pracovat a zdokonalovat své dovednosti. Jak jedinečná chvíle, která se již nemusí opakovat, vás natolik zasáhne a přiměje se opět zastavit, na chvíli spočinout ve svém vnitřním JÁ a uvědomit si, jak je to krásné a naplňující. Znáte nějakého nositele Nobelovy ceny? Zřejmě se některým z vás vybaví nějaké jméno. A kolik takových lidí znáte osobně? Věřte mi, přála bych vám všem, aby jste dostali tu možnost jako já a mohli stát po boku tak významného muže jakým pan Ignarro je.

Přípravy v plném proudu

Přípravy probíhaly u nás v centru již na plné obrátky, celý tým byl nadšený a všichni jsme se moc těšili. Dokonce jsme si připravili dárek, obrázek (jak jinak než srdce) a kdybych jen tušila jak moc „srdeční“ záležitost to pro mne bude! Všechno klaplo, měli jsme plán a já si v duchu přehrávala situaci, kdy mu tento dárek předávám a žádám ho o kratičký rozhovor, videovzkaz pro nás pro všechny. Usínala jsem s pocitem, že být součástí Herbalife je pro mne opravdu smyslem mého života a že jsem v tomhle „kolotoči“ nádherných okamžiků fakticky šťastná.

Nezapomenutelný zážitek

Hned v pátek jsem ale zjistila, že uskutečnit náš plán může být obtížnější, než se na první pohled zdálo. Loni se totiž do pozice TOP STAR kvalifikovali tři lidé, letos jich bylo šestnáct! A všichni doslova prahli po tom, aby mohli s panem Ignárrem prohodit alespoň pár slov.  Nejdříve mě to trochu zneklidnilo, ale jakmile jsem si ujasnila, co chci, že jsem na setkání připravená a mám dokonce i něco navíc (dárek), začala jsem v klidu dýchat a doslova jsem se těšila, jak to všechno proběhne a že si natočíme video, uděláme krásné společné fotky… prostě že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek.

Věk je jen údaj v kalendáři

Sraz byl v sedm hodin před hotelem Aquapalace, přijeli pro nás čtyři luxusní limuzíny Hummer s nepřehlednutelnými nápisy Herbalife a odvezli nás na místo setkání na Letenský zámeček, kde nás vítala krásná klavírní hudba. Usadili jsme se na svá místa a večer mohl začít. Seděla jsem u stolu hned vedle stolu pana Ignarra a co mě hned zaujalo, že ve svých 73 letech má tak obrovské charisma a jiskru v oku, prostě ohromující. Já moc ráda sleduji na druhých lidech v jakém stavu je jejich pleť a pokožka, protože to také vypovídá o tom, jak jsou na tom s celkovou výživou celého těla. A pan Ignarro nezklamal, o tom není pochyb. Ve svém věku vypadá skvěle a jistě ještě dlouho bude. Jediné, co odvádělo moji pozornost a  to, že jsem na něm doslova visela očima, bylo skvělé menu, čerstvý losos a carpaccio z červené řepy – mňam.

 

Být odvážná  znamená žít srdcem

Po dobrém jídle, kdy jsem měla ukojené bříško, jsem se rozhodla, že naplním i potřebu ho oslovit a získat pro sebe (i pro druhé) důležité informace a zkušenosti. V tu chvíli mě naplnil takový strach a obava, byly zde pochyby, co když… ale najednou ta bublina praskla a já věděla, že TEĎ se zvednu a půjdu. Že TEĎ je ta správná chvíle a že už se nebude opakovat, pokud ji nevyužiji. Našla jsem v sobě odvahu vykročit do prázdna a přitom vědět, že se to prázdno za chvíli změní v neopakovatelný okamžik. Oslovila jsem ho i přesto, že má angličtina není vůbec dokonalá a požádala jsem ho dokonce o soukromou schůzku v předsálí. A co myslíte, že se stalo?

I významní lidé jsou jen lidé

Pan Ignarro mě s úsměvem následoval. Otočila jsem se a on tam stál vedle mě, připraven mě vyslechnout. Předala jsem mu tedy náš dárek, na kterém záměrně chybělo slůvko pohyb. Jeden ze tří faktorů zdraví tam nebyl proto, že pokaždé, když se na náš obrázek podívá, uvědomí si, že tam chybí a udělá pět kliků. Pan Ignarro se opět mírně usmál a pak mi řekl, že se o tento příběh podělí s ředitelem společnosti, a že z toho bude určitě také nadšený. V tu chvíli jsem byla v rozpacích, ale zároveň jsem byla hrdá. Na sebe, na mého přítele, který mě doprovázel a podporoval, na moji sestru Adélku a vlastně na celý náš skvělý tým Centra Radosti. Všichni si zaslouží mé obrovské díky.

Smutek se rodí ze zbytečného lpění

Tak moc jsem usilovala o to, abych získala video s vyjádřením od pana Ignarra, že jsem si neuvědomila, jak důležitý je osobní rozvoj, jak důležité je věci přijímat a ne je „nutit“ aby k nám přicházely. Video máme, ale bez zvuku. Zjistlila jsem to až na hotelovém pokoji, kdy už bylo pozdě.

,,Stará verze Zuzky” by mu vynadala za to, že nezkontroloval mikrofon a samozřejmě bych plačky usla na své straně. Zuzka s osobním rozvojem jen rozdýchavala situaci a přemýšlela jak to vše vylíčí svému týmu, který netrpělivě bude čekat na to jak to dopadlo. Přítel se ke mě v noci přitulil a nechali jsme to osudu. Ráno, když jsme se s našim týmem uvítali, přijali vše a také začali přemýšlet jak to vše zachránit.

I přes technické problémy, vzkaz máme!

Video je s dabingem od paní Jany Lenkové, marketingové manažerky Herbalife pro Českou republiku,která byla večer také s námi a vše co pan Ignarro řekl si pamatovala a dodala mi text Video i můžete shlédnout na našich kurzech správného stravování a osobního rozvoje s názvem Jídlo jako radost vždy v lekci Zdravé srdce.

Lou nám vzkazuje: ,,Když si člověk bude udržovat zdravé tělo a zdravou duši, nebudou potřeba žádné léky, když se bude člověk preventivně o své srdce starat tak, jak má, to znamená dobře jíst, bude se hýbat a bude brát suplementy, tak to je to maximum co pro svoje srdce může udělat. A když se k tomu přidá skupina lidí a kamarádství, to je všechno co to naše srdíčko potřebuje.“

 

Nakonec je vlastně vše, jak má být, poučila jsem se ze svých chyb, našla v sobě neskutečnou odvahu a odhodlání a zároveň si ujasnila to, jakým způsobem toho lze dosáhnout co nejlépe a čeho se naopak máme vyvarovat. Zuzka

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.